DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 04.12.2019 20:25:04 

Preparace trofejí savců‚ ptáků a ryb

Rady a obchodní podmínky

 Rady pro zákazníky

Příprava a ošetření po ulovení

Po ulovení a následné manipulaci dbejte, aby zvíře nebylo odřené.

Neprořezávejte spodní stranu krku ani mordu!!

Stažení kůže

Při preparaci trofejové zvěře, kůži odřezávejte v dostatečné vzdálenosti až za plecemi. Od hřbetu k hrudníku Viz obr. Můžete s pomoci řezem od hlavy k lopatkám po horní straně krku. Po obříznutí za plecemi, stáhněte kůži i s nohavičkami k hlavě. Zde hlavu můžete oddělit od krku. Získáte vlastní hlavu s trofejí a vlající  volnou kůží. Snažte se neproříznout kůži.

Při preparaci celých zvířat je vhodné dodat zvíře celé.

Uchování, skladování, doprava

Veškerou kůži, kterou nebudete po vychladnutí mrazit, naneste dostatečnou vrstvu soli. V tomto stavu vydrží v chladu i několik dní. 

V případě zamrazení kůži zabalte do několika igelitových obalů. V tomto stavu vydrží několik let.

Ptáky, celé savce a ryby můžete mrazit bez vykuchání.

Doprava

Řádně zamražené trofeje je možno zasílat, po telefonické dohodě,formou balíku. Pokud je zvíře pečlivě zamražené, zabalené do několika igelitů a zaizolované alobelem ( termotaškou) a hadrami či novinami, vydrží v balíku i dva dny než úplně rozmrzne.Balíky zasílejte vždy na začátku týdne, obchodním balíkem či expres po telefonickém upozornění preparátora.

Obchodní podmínky

Doprava hotových preparátů

Hotové preparáty zasíláme řádně a bezpečně zabalené prostřednicvím české pošty či jiné dopravní služby dle jejich možností a  sazebníků. Při zasílání vašich trofejí akceptujeme balíky formu dobírky. K ceně preparátu připočítáváme poštovné a balné dle sazebníků dopravní služby.

Při zasílání již hotových preparátů z našich zdrojů upřednostňujeme finanční zálohu či celou částku zasláním na učet. Toto neplatí pro ověřené a stálé zákazníky.

Pro stálé, ale i pro nové zákazníky ( po odeslání zálohy), jsme schopní dopravit preparát osobně kamkoliv po ČR. Po dohodě bude k ceně preparátu připočteno dopravné dle vzdálenosti.